Ezért jó, ha közösségben dolgozol

Ezért jó, ha közösségben dolgozol

A home office és az irodai munkavégzés között számos különbség van. Manapság a digitális átállás –köszönhetően többek között a 2020-as járványnak is – kialakulóban van, de érdemes megvizsgálni az irodában végzett munka előnyeit is.

Az otthoni munka előnyei jól ismertek, de lesz azokkal, akik szeretnek bejárni a munkahelyükre, esetleg jóban vannak kollégáikkal és szeretnek csapatban dolgozni? A home office ugyanis kényelmes, bárhonnan elvégezhető és rugalmas, de a közösségi hiánya és a társas érintkezések teljes elmaradása akár csökkentheti is a munkamorált. De miért lehet jó, ha be kell járnunk dolgozni?

 

Közösség

A közösség az egyik legfontosabb alappillére lehet a munkavégzésnek is, mely – jó esetben – növeli a dolgozók motivációját. A kávészünetek és közös étkezések is feltölthetik az embert, a kikapcsolódás segíthet jobban visszaállni a munkára is.

Az ember közösségi lény, illetve a munkatársak között gyakran szoros kapcsolat alakul ki, közös emlékekkel fűszerezve. Otthon ülve mindez eltűnik, és lényegében nincsenek továbbá hús-vér kollégáink.

 

Inspiráló környezet

Amennyiben hasonló értékrendű kollégáink vannak, esetleg teljesen más szemlélettel rendelkezők, mindenképpen sokat tanulhatunk a folyamatos konfrontációból. Új ötleteket eszelhetünk ki akár a legváratlanabb pillanatokban.

 

Rendszer

A munkába járás és a külön irodai környezet segít rendszert adni az életünkbe anélkül, hogy ezzel a kérdéssel foglalkoznánk. A home office során könnyen ellustulhat az ember, és nem lesz olyan előre kiszámítható a munkanap, könnyen elveszhetünk az otthoni környezetben.

 

Mozgás

A mozgás szintén nagyon fontos a testi-lelki egészség megtartásáért, de az otthoni munkavégzés során maximum a konyháig kell kimennünk. Érdemes szervezni programokat, eseményeket vagy eljárni futni, mert a mindennapi mozgás lételeme a friss elmének.

 

Magánélet és munka elkülönülése  

A lakásunk vagy házunk elhagyásával némileg elhagyjuk az otthon problémáit is, a munkahelyen pedig egy másik világba toppanunk. Így igaz ez fordítva is, azonban ha mindent ugyanott csinálunk, könnyen összemosódhatnak a történések körülöttünk.

 

A közösségi irodák, mint alternatíva

A közösségi iroda egy olyan hely, ahol különböző szakmákban jártas szakemberek gyűlhetnek egybe, ülhetnek le egy asztalhoz, oszthatják meg gondolataikat egymással. A kávézások, ebédelések alkalmával új ismeretekre tehetünk szert, illetve más munkák mindennapjaiba nyerhetünk betekintést. Ezzel lényegében tehát úgy munkálkodhatunk, hogy megmarad a szabadságunk, de a társas kapcsolataink is. A munkaterületünk lényegében egy aranyközépúttá válik, a lehetőségek megfelelő kiaknázásával pedig sokat fejlődhetünk és fokozhatjuk teljesítőképességünket.

Amennyiben „bejárunk” dolgozni, kialakulhat a napi rutin is, amivel könnyebben sikerül elválasztani a magánéletünket a karriertől. A döntés pedig teljes mértékben a mi kezünkben van: ha épp fontos dolgunk van, el kell mennünk valahova vagy csak idő előtt távoznánk, senki nem fog ránk szólni.

A pécsi CoWorking irodákról itt írtunk: https://pecsallas.hu/utmutato-allaskeresoknek/31/a-jovo-munkahelye-a-kozossegi-iroda

 

 

PecsAllas.hu / P.P.