Természetesen a címben szereplő kérdés csak költői. Nem specifikus állások nincsenek. Preferációk már annál inkább. Vannak bizonyos munkakörök, amiket a férfi nem nagyobb százalékban helyez előtérbe, és a nők kevésbé. Ennek legfőbb oka a más érdeklődési kör vagy nemes egyszerűséggel biológiai tényezők. A férfiak erősebbek.
Óvatosan fogalmazzunk.
A férfiak sokszor erősebb testfelépítéssel rendelkeznek, mint a nők. Több izom is található testükön. Ezen tényezők miatt alkalmasabbak fizikai munkára. Így nagyobb számban jelennek meg építőmunkásként, betanított munkáskánt, bizonyos rendfenntartó és sofőr szerepekben.
Persze vannak olyan területek is, amibe, ha jobban belegondolunk nem tipikusan férfimunka, mégis magas számban dolgoznak a területen. Például szakács, vagy szabó.
Bármilyen fajta nem, vagy egyéb szempontból diszkriminatív álláshirdetésért komoly birság, vagy jogi meghurcolás érhet egy céget. Így óvatosan kell fogalmazniuk az álláshirdetés feladóinak.
Preferációk és állások
Természetesen képesek a nők is kemény fizikai munkára, nap mint nap. Ám a férfiak mégis nagyobb arányban végzik a következő feladatokat.
Vagyonőr
Ahhoz, hogy valaki vagyonőr lehessen, el kell végeznie egy OKJ-s képzést. A képzés időtartama négy és hat hónap között mozog. Néhány esetben biztosítanak lehetőséget letenni a fegyvertartási engedélyt is. Viszont ehhez külön vizsgát kell tenni. Mindenképpen hasznos kiegészítő része a képzésnek.
Okj vagyonőri képzés Pécsett:
https://www.okjoktatokozpont.hu/szemely-es-vagyonor-biztonsagi-or-kepzes-pecsen/
Személyi és vagyonőr állás lehetőségek Pécsett:
https://pecsallas.hu/allasok/orzes-vedelem
Építő ipari munkás
Bár nem gondolnánk annak, mégis sokszínű munkaterület az építőipar. Szükség van mérnökökre, építés irányítókra, nehéz gépkezelőkre, kőművesekre és betanított munkásokra. Ezeken a területeken elősorban férfiak dolgoznak, hiszen sokszor kemény fizikai munkát kell napról, napra végezni. A korona vírus miatt az építkezések és a nagyobb beruházások is ideiglenesen leálltak, de mára lassan, de biztosan kezd beindulni ez a piac is.
Építő ipai állások Pécsett:
https://pecsallas.hu/allasok/epitoipar-epiteszet
Nehézgépkezelői végzettségen gondolkozol? Ehhez is a megfelelő képzésen kell részt venni, hogy a megfelelő jogosítványokat megszerezd.
Nehézgépkezelő képzések Pécsett:
https://tanfolyamokj.hu/kav-kepzes-es-vizsga-gepkezelo-jogositvany-pecsen/
Betanított munkás
Ezen területeken nem szükséges szaktudás. Viszont annál nagyobb igény van a munkaerőre. Ennek a szektornak az egyik nagy előnye, hogy akár nyolc állalánossal is végezhetőek.
Betanított állás lehetőségek Pécsett:
https://pecsallas.hu/allasok/betanitott-fizikai-munka
Iskola őr
Akiket érdekel az új munkalehetőség, az a helyi rendőrségen tud jelentkezni az állásra. A jelölteket több fordulóban is szűrik. Azok, akik sikeresen teljesítettek, és megfeleltek a teszteken egy képzés után munkába is állhatnak 2020 szeptemberétől a kijelölt intézményekben.
Bővebben az iskola őri állásokról Pécsett (az országos lista is megtalálható a kijelölt intézményekkel):
Szabad Pécs: https://szabadpecs.hu/2020/07/tudni-akarja-lesz-e-a-gyereke-iskolajaban-mar-most-osztol-iskolarendor-mutatjuk/
Kevésbé preferált területek
Vannak bizonyos területek, ahol a férfiak nagyon kis arányban ugyan, de jelen vannak az erőforrásokként. Ezek a tipikusan nők uralta szakmák.
- Óvónő
- Dadus
- Ápoló
- Szobalány
Férfiak és az egyenjogúság
Sok esetben beszélnek a nők egyenjogúságáról és feminizmus nehézségeiről. Nem csoda, hiszen sokan félre értelmezik a női egyenjogúságot és egy torz változatott adnak át a világnak. Természetes, hogy így sokan nem szimpatizálnak vele.
Egyenjogúság alatt, a feministáknak fontos célja többek között, hogy a férfiak is megélhessék az apaság szépségeit, hogy ők is otthon lehessenek újszülött gyermekeikkel. A tőlünk északi városokban ezek már bevett szokások.
Céljuk még, hogy levegyék a férfiak válláról azt a hatalmas nyomást, amit a társadalom helyez a vállukra, mint családfenntartó.
,,A fiúk nem sírnak” hallhatjuk akár még most is szülőktől ezt a nem túl kedves megjegyzést. Társadalmunkra jellemző, hogy a gyermekeket nemük szerint más érzelmi érzékenységre tanítjuk. Pedig nemtől függetlenül fogékonyak a gyerekek az érzelmeik kimutatására. A fent említett ,,jótanács” következménye lehet egy érzelmileg frusztrált felnőt. Aki nehezen kötődik és köteleződik el érzelmileg.
Hazánkban, a családokra jellemző a két keresős modell, mégis sok esetben tekintik, csak az apát a családfenntartónak. Ez nem csak Magyarországon van így. A jelenség Globális szintű. Természetes, hogy a nők szülés esetén kiesnek a munkaerő piacról egy rövid időre. Ebben a kis időszakban pedig az apa válik az egyetlen kenyérkeresővé. Mégis ritkán beszélünk a férfiakat hatalmas társadalmi nyomásról. A férfiak érzelmi világa a munkaerőpiacon sajnos ritkán kutatott témakör.
PecsAllas.hu / I.I.