Munkaviszony megszűnése utáni lehetőségek

Munkaviszony megszűnése utáni lehetőségek

A korona vírus járvány soha nem várt munkahely csökkenést eredményezett. Az elmúlt időszakban több, mint 120 ezer ember vesztette el a munkáját és vált hirtelen munkakeresővé. Eddig magabiztos lábakon álló munkavállalók kerültek egyik pillanatról a másikra vissza a piacra és emiatt tízszeres túljelentkezés tapasztalható minden meghirdetett pozícióra. Mit tehet ilyenkor az ember, hogy kitűnjön a tömegből és ő bizonyuljon a legjobb jelentkezőnek? Egyáltalán mit tehetünk azután, hogy felmond nekünk a főnök?

1.) Készíts költségvetést:

Először is, fogadd meg Douglas Adams tanácsát és NE ESS PÁNIKBA! Nem vagy egyedül a helyzettel, előtted és utánad is lesznek olyanok, akik beleesnek ebbe a kilátástalan, reménytelen gödörbe és nem látnak megoldást. Az első és legcélravezetőbb, amit az ember a munkája elvesztése után tehet az az, hogy átnézi a kiadásait. Amennyiben eddig jól kezelted a pénzügyeidet és sikerült félreraknod, egy bizonyos összegű tartalékkal biztosan rendelkezel, amely segít túlélni a legrosszabb napokat. Törekedj arra, hogy míg a munkakeresés folyik, faragj le annyit a plusz, feleslegesnek tűnő kiadásokból, amennyit csak lehetséges.

 

2.) Legyél naprakész!

Nem elég csak hetente párszor átnézni az álláskereső portálok hirdetéseit, hiszen naponta, sőt, óránként kerülnek fel új ajánlatok, melyekre ha nem csapsz le időben, akkor megteszi más. Az álláskeresés egy versenyfutás; a leggyorsabb és legügyesebb lesz a befutó.

 

3.) Két kézzel szord az önéletrajzokat!

Az álláskeresés egy olyan szükségállapot, mely közben csak a legritkább esetben lehetsz válogatós.. Ne szűkítsd a találatokat, ne csak a képzettségednek és tapasztalatodnak megfelelő pozíciókra jelentkezz, hanem minden szóba jöhető lehetőségre. Minél több helyre jelentkezel, annál nagyobb eséllyel találhatsz állást. A jelentkezések előtt pedig ne feledkezz meg az önéletrajz frissítéséről sem.

 

4.) Érdeklődj az ismerősöknél

Ne bízd a véletlenre az álláskeresését, bátran érdeklődj az ismerősöknél, családtagoknál, hogy nincs-e szabad hely az ő munkahelyükön. Magyarországon, még mindig legnagyobb számban a protekció segítségével helyezkednek el az emberek. Higgy a statisztikának és házalj önmagaddal..

 

5.) Ne vesd el az alkalmi munkákat se

Valóban, csak kis összegek és sokszor nehéz, fizikai munkát takarnak, ám a szükség nagy úr és ilyen helyzetben minden plusz tapasztalat és minimális bevétel segítséget jelenthet.

 

6.) Regisztrálj álláskeresőként a munkaügyi központnál

Azon túl, hogy a társadalom biztosításod fedezve lesz, akkor is, ha hónapokig nem tudsz elhelyezkedni, a központ által olyan lehetőségek is megnyílhatnak előtted, melyeket magánszemélyként nem ismernél meg.

 

PecsAllas.hu / K.D.