Mit tegyünk, ha munkahelyet váltanánk?

Mit tegyünk, ha munkahelyet váltanánk?

Sokunk életében eljöhet a pillanat, amikor úgy érezzük, ideje továbbállni. A munkahelyünk felel az anyagi biztonságért és életünk szerves részét töltjük ott, így érdemes megalapozott döntést hozni, ha a váltáson törjük a fejünket. A pécsieket is elérheti a változás szele. Nézzük, milyen pontokat érdemes összegezni, mielőtt elhatározzuk magunkat és új állást keresünk.

Fizetés

Természetesen az egyik legfontosabb szempont a jövedelem, a több pénzt a rosszabb munkahelyi körülmények ellenére is könnyebben elviseljük. Igaz lehet ez azonban fordítva is: hiába érezzük magunkat jól a munkahelyünkön, ha úgy érezzük, nem kapunk elég magas összeget a befektetett munkánkért cserébe. Amennyiben fizetésemelést szeretnénk vagy csak akkor maradnánk, ha megkapjuk, próbáljuk meg kicsikarni a vezetőségtől. Pécsen több területen is versenyképes jövedelemre tehetünk szert, például nemzetközi szinten is megállja a helyét az IT Services Hungary vagy a Hauni Hungária Gépgyártó által kínált állások egy része.

 

Munkahelyi környezet

Szintén fontos, hogy jó környezetben dolgozzunk és jól kijöjjünk a kollégáinkkal. Ezek mellett legyenek megfelelők a körülmények, manapság egyre több cég ismerte fel a tényt, hogy a pihenőszobák, ebédlők és közös játékok hatékonyabb munkavégzésre sarkallják a munkavállalókat, ugyanis kevésbé kimerültek, ileltve több időt töltenek együtt.

 

Előrelépési lehetőségek

A szakmai előrelépési lehetőségek legalább olyan fontosak, mint az aktuális fizetésünk és egyebek. Pályakezdőként akár előfordulhat az is, hogy kevesebb fizetésért értékesebb munkát végzünk, így a jövőben is kamatoztatni tudjuk megszerzett tudásunkat.

 

Megbecsültség

Kevés rosszabb van annál, mint amikor az embert nem becsülik meg a munkahelyén. Ha úgy érezzük, hogy nem kapunk elég tiszteletet és lekezelően bánnak velük annak ellenére, hogy komoly értéket képviselünk a cég számára, talán itt az ideje továbblépni. Ügyelni kell azonban arra is, hogy új állásnál nehezen tudhatjuk meg az elején, hogyan fognak hozzánk viszonyulni. Amennyiben van ismerősünk a vállalatnál, járjunk utána, milyenek a körülmények.

 

Hosszú távú tervek

Érdemes megfogalmazni magunkban a kérdést, hol szeretnénk lenni 4-5 év múlva és milyen pozícióban dolgoznánk. Ha nincs is kimondottan olyan állás, amit megpályáznánk, akár az „egyet hátra, kettőt előre” elv mentén is dönthetünk, és felállhatunk jelenlegi munkahelyünkön, hogy több időnk maradjon céljaink megvalósítására.

 

Idő

Nem utolsó szempont az sem, hogy mennyi időnk maradt a magánéletre vagy kikapcsolódásra, önfejlesztésre. Ha sokat túlórázunk, semmi másra nem marad időnk a munkán és az alváson kívül, nem biztos, hogy hosszú távon egészséges lesz maradnunk.

 

PecsAllas.hu / P.P.