Így kereshetsz állást akkor is, ha már sehol nem találsz

Így kereshetsz állást akkor is, ha már sehol nem találsz

Az álláskeresésnek számos módja van, manapság pedig elég csak bekapcsolnunk a számítógépet hozzá, hogy máris keresgéljünk az ajánlatok között. A tudatosság azonban itt is nagyon fontos, így érdemes az értelmetlen görgetések helyett realizálni magunkban pár dolgot.

Napjainkban egyszerű megoldás lehet, ha az interneten és a különböző álláskereső oldalakon böngésszük az aktuális állásajánlatokat, ameddig nem találunk számunkra megfelelőt. Igaz, az oldalak többségén beállíthatunk bizonyos paramétereket és mindenképpen szükségszerű követni a portálokat, ugyanis passzív álláskeresőként is könnyen belefuthatunk egy-egy vonzó munkalehetőségbe.

 

Kereshetünk azonban aktívan is pozíciókat a különböző cégeknél, ma már szinte minden vállalkozás rendelkezik saját honlappal, ahol rendre hirdetik az üresedéseket. A legtöbb weboldalon a karrier fül alatt megtalálhatók az egyes üzletekben és területeken megpályázható állások, melyekre így egyszerűen jelentkezhetünk is.

 

Mielőtt tehát munkát keresnénk, tudatosítsuk magunkban, milyen ágazatban és cégnél tudjuk magunkat a legjobban elképzelni, ha pedig van konkrét elképzelésünk és tudjuk, hova szeretnénk felvételt nyerni, először érdemes a cég hivatalos oldalára ellátogatni. Görgessük át kicsit, nézzük meg a munkatársakat és leírásokat, ismerjük meg őket már azelőtt, hogy találkoznánk velük. Így utólag sem kell zavarban lennünk, ha nem emlékszünk esetleg a nevükre a bemutatkozás után, mert már valószínűleg megjegyeztük.

 

Amennyiben nem találunk megfelelő ajánlatot vagy hirdetést, akár nem hivatalos módon is benyújthatjuk jelentkezésünket. Készítsük el motivációs levelünket és önéletrajzunkat a vállalatra és az adott területre szabva, melyben dolgoznánk és akár még be is hívhatnak minket, ha meggyőzőnek találnak. Szintén célszerű lehet személyesen is próbálkozni, így még jobban mutathatjuk rátermettségünket és elszántságunkat egy-egy pozíció iránt.

 

Járjunk nyitott szemmel, építsünk ki szakmai kapcsolatokat és próbáljunk meg minél nagyobb ismeretségre szert tenni, ugyanis sosem tudhatjuk, honnan ér minket kellemes meglepetés. Lehetséges, hogy a tegnap esti szakmai rendezvényen ismertünk meg valakit, aki pár hónap múlva remek állásajánlattal rukkol elő számunkra.

 

Szintén egyre fontosabb, hogy rendelkezzünk LinkedIn-profillal is. Itt érdemes kiemelni erősségeinket, referenciáinkat és röviden bemutatni eddigi tanulmányainkat, munkásságunkat. A bemutatkozás és tapasztalataink felsorolása mellett beírhatjuk soft skilljeink, csatolhatjuk referenciánkat. Az oldal ilyen tekintetben tehát egyfajta motivációs levélként és önéletrajzként is szolgál. Érdemes bővíteni ismerősi körünket, illetve láthatjuk, mikor ki és milyen cégek kerestek fel minket. Ezzel együtt állásokat is böngészhetünk, a jelentkezés pedig szinte már le is van tudva az elkészített profillal.

 

Némi hátránya lehet, hogy a magyar fordítás még nem készült el, talán hazánkban ezért nincs is egyelőre töretlen népszerűsége. A profilunkat is érdemes angolul megírni, ugyanis a magyar cégek többsége is idegen nyelven kommunikál a hálón.

 

Az oldalon olyan pécsi vonatkozású cégek hirdetései fellelhetők, mint a Telekom, a British American Tobacco (dohánygyár), a Hauni Hungária Gépgyártó vagy akár a Harman International. Az állásajánlatok között megtalálható a beszerző, a kontroller és a projektmenedzser is.

Telekom: https://www.telekom.hu/lakossagi

British American Tobacco (BAT): https://www.bat.com/

Hauni Hungária Gépgyártó Kft.: https://www.hauni.hu/hu/hauni-hungaria/

Harman International: https://www.harman.com/

 

PecsAllas.hu / P.P.