Álláskeresőként történő regisztráció

Álláskeresőként történő regisztráció

Szükséges ennek a lépésnek a megtétele, mert csak könnyebbé teheted vele a jelenlegi életed és a jövődet. Sajnos a legtöbb embernek - miután megszűnt a munkaviszonyuk- egyszerűen fogalma sincs hogyan tovább és hajlamosak arra, hogy mindent negatívan kezeljenek. Ez valahol érthető, de ha egyszer már megtörtént, függetlenül attól hogy te mondtál fel, vagy téged küldtek el, utólag már semmi értelme magadat hibáztatni, mert ezzel csak gyakorlatilag magad alatt vágod a fát. Ilyenkor versenyt futsz az idővel, tehát első lépésként mindenképpen regisztráltasd magad aktív álláskeresőként.

Hogy hol tudod megtenni ezt és hogy ez miért jó neked, azt a továbbiakban részletezem, és kitérek arra is, milyen egyéb, plusz lehetőségeid vannak a regisztrációt követően!

Megszűnt a munkaviszony, akkor irány a helyi Járási Hivatal - konyhanyelven a Munkaügyi Központ!

Pécsi lakosként ezt a pécsi Járási Hivatal - Foglalkoztatási Osztályán tudod megtenni.

Címe és elérhetőségei: https://pecsallas.hu/munkaugyi-kozpont-pecs

 

Nem muszáj személyesen bemenned, ha van ügyfélkapud, viszont ha jogosult vagy álláskeresési járadékra, akkor a személyes kontaktust nem úszod meg. Illetve lehet kezdeményezni elektronikus ügyintézést is, amennyiben van számítógéped és internet elérhetőséged, de akkor is be kell vinned személyesen a szükséges dokumentumokat hozzá.

 

Ezekről részletesebben itt olvashatsz: https://nfsz.munka.hu/tart/allaskeresok

 

És ezzel el is érkeztünk az első pontunkhoz.

1. Álláskeresési járadék

Minden olyan személynek jár, aki a kérelem beadását megelőző 3 évben legalább 360 nap ledolgozott munkanappal bír. A kiszámítása pedig úgy zajlik, hogy 10 ledolgozott napra kapsz 1 nap folyósítási időt, maximum 90 nap vehető igénybe. Az összege az pedig a kiszámított járulékalap (amit a kapott bruttó munkabéreidből kalkulálnak ki) 60%-a, és nem lehet több a legkisebb minimálbér összegénél. Szóval nem valami sok és nem is kevés, de úgy gondolom ebben az időszakban igenis jól jön!

 

A szükséges dokumentumok, amiket ehhez feltétlenül magaddal kell vinned:

- személyes adatok: személyi igazolvány, lakcímkártya, TAJ-kártya, adószámod

- munkaügyi papírok: munkáltatói igazolás, igazolólap az álláskeresési járadék és álláskeresési segély megállapításához, adatlap a bírósági végzéssel megállapított tartási kötelezettségről, jövedelemadó adatlap a munkaviszony megszüntetésekor, külföldről hazaérkező munkavállaló esetében U1 munkaviszony igazolás

 

A munkaügyis papírokat a munkáltatódtól kapod meg. A munkáltatói igazolás egyszerűsített foglalkoztatáskor adandó, illetve ha nem külföldön dolgoztál, akkor nem kell az U1 igazolás sem. Minden másra szükséged lesz!

Ezeken túlmenően nem árt magaddal vinned a bankszámlaszámodat sem, hiszen erre fogják utalni majd a járadékot. A folyósítás ideje alatt TB ellátásra jogosult vagy.

 

2. Támogatások

Neked is járnak bizonyos támogatások, ha a feltételei adottak, csak igényelned kell. Ugyanakkor a leendő munkaadód is kaphat támogatást, ha téged alkalmaz, és te regisztrálva vagy aktív álláskeresőként. Ezáltal úgy gondolom nőnek az esélyeid is a mihamarabbi gyors elhelyezkedés reményében! Ezekről tájékozódni szintén a Munkaügyi Központban tudsz!

 

3. Pályázati foglalkoztatás

Nem szeretném részletekbe menően, napra kész pontossággal kifejteni, hiszen ennek mindenki utána tud érdeklődni, de ez egy külön kategória, mely alapján a munkaadók támogatást kaphatnak a regisztrált álláskeresők után, pályázat benyújtása alapján. Ilyenek lehetnek a munkahelyteremtő bértámogatások, melyeket idén májusban indítottak el, vagy a gazdaságvédelmi akcióterv..stb..stb.

 

Neked, mint magánszemélynek is indítanak pályázatokat, mint például a fiatalok és regisztrált álláskeresők vállalkozóvá vállásának segítése. Ha ilyesmin gondolkodsz, akkor azt kell hogy mondjam, igen, kaphatsz ehhez megfelelő támogatást. Tehát ez esetben is célszerű felkeresni a Munkaügyi központot és alaposan utánajárni a lehetőségeidnek!

 

4. Ingyenes képzések

Pécsen évről évre különféle képzéseket indítanak a jelentkezők létszámától függően, melyek kifejezetten regisztrált álláskeresőknek szólnak. Bizonyos feltételek megléte alapján kerülhetsz be a keretbe, ha vállalod a kockázatát is, mely annyi lenne, hogy elvégzed a képzést, azaz bizonyítványt szerzel és bejársz az oktatásokra. Erről egy nyilatkozatot íratnak alá veled, de azt hiszem ez érthető és jogos elvárás. Cserébe nem csak képzettséget szerzel, de az időtartama alatt kerestpotló juttatást és helyközi bérlet támogatását biztosítják. Szóval ha úgy érzed hogy amit eddig csináltál az nem érdekel, vagy nem jó neked és inkább váltanál, hajlandó lennél új szakmát kitanulni, vagy egy új képzettséget megszerezni, akkor mindenképpen eljött a Te időd. Amikor bent vagy és intézed az ügyeidet, ne felejts el információt kérni az induló képzésekről sem!

 

Nem árt tudni azonban, hogy vannak olyan képzések, amik érettségi meglétéhez kötöttek, tehát ha neked 8 általános végzettséged van csupán, akkor lesznek olyan keretek, amikbe nem fogsz tudni becsatlakozni ennek hiánya miatt! Ezen túlmenően szintén vannak olyan képzések, amikhez az érettségin túlmenően egyéb OKJ-s végzettség, vagy elővégzettség szükséges!

 

Mindent összefoglalva aktív álláskeresővé vállva rengeteg lehetőséged van újra gondolni az életed a munka terén, és olyan ajtók nyílnak meg előtted, amiket eddig talán észre sem vettél a rohanó világunkban!

 

PecsAllas.hu / H.T.I.